У США альпініст без спорядження піднявся на 900-метрову вершину за чотири години

0
179

Альпініст без спеціального спорядження виліз на одну з найбільших за величиною гірських вершин у Північній Америці…

3 червня 31-річний Алекс Хоннольд підкорив скелі Ель-Капітан за 3 години 56 хвилин. Вершина знаходиться на висоті 2307 м над рівнем моря височіє на 910 над долиною Йосеміті. У 1958 році здійснили перше сходження на неї за 47 днів.

Хоннольд підкорив вершину без альпіністського спорядження – він тільки взяв з собою сумочку з крейдою, яким натирав руки, і надів спеціальне взуття для скелелазіння. Чоловік дерся по горі, хапаючись за тріщини і уступи. Іноді йому доводилося триматися за гранітну скелю лише руками, залишаючись без опори під ногами.

Хоннольд готувався підкорити Ель-Капітана більше року. Чоловік розповів, що однією з найбільш важливих завдань при цьому було подолати страх висоти.

Підкорив вершину Ель-Капітана з використанням страховки в 2015 році Томмі Колдвел заявив, що досягнення Хоннольда – справжній прорив в альпінізмі, який можна порівняти з польотом людини на Місяць.

Скеля Ель-Капітан розташована на території Йосемітського національного парку (штат Каліфорнія).

Як у травні повідомляли ЗМІ, іспанської альпіністові Килиану Жорнету вдалося два рази за тиждень підкорити Еверест, не використовуючи кисневих балонів, за рекордно короткий час.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here