В мире,  Новости

У США альпініст без спорядження піднявся на 900-метрову вершину за чотири години

Альпініст без спеціального спорядження виліз на одну з найбільших за величиною гірських вершин у Північній Америці…

3 червня 31-річний Алекс Хоннольд підкорив скелі Ель-Капітан за 3 години 56 хвилин. Вершина знаходиться на висоті 2307 м над рівнем моря височіє на 910 над долиною Йосеміті. У 1958 році здійснили перше сходження на неї за 47 днів.

Хоннольд підкорив вершину без альпіністського спорядження – він тільки взяв з собою сумочку з крейдою, яким натирав руки, і надів спеціальне взуття для скелелазіння. Чоловік дерся по горі, хапаючись за тріщини і уступи. Іноді йому доводилося триматися за гранітну скелю лише руками, залишаючись без опори під ногами.

Хоннольд готувався підкорити Ель-Капітана більше року. Чоловік розповів, що однією з найбільш важливих завдань при цьому було подолати страх висоти.

Підкорив вершину Ель-Капітана з використанням страховки в 2015 році Томмі Колдвел заявив, що досягнення Хоннольда – справжній прорив в альпінізмі, який можна порівняти з польотом людини на Місяць.

Скеля Ель-Капітан розташована на території Йосемітського національного парку (штат Каліфорнія).

Як у травні повідомляли ЗМІ, іспанської альпіністові Килиану Жорнету вдалося два рази за тиждень підкорити Еверест, не використовуючи кисневих балонів, за рекордно короткий час.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *