В мире,  Новости

Олег Зубков закриває обидва своїх зоопарку в Криму

Організатор і власник двох кримських приватних зоопарків — «Казка» і «Тайган» в знак протесту вирішив закрити обидва заклади. Закриттям зоопарків і наміром розмістити тварин в «материковій» Росії підприємець Олег Зубков висловлює протест проти дій кримської прокуратури.


Конфлікт Олега Зубкова з прокуратурою почався після порушення проти нього кримінальної справи за побиття підлеглого. Прокурор Криму Наталія Поклонська тоді заявила, що підприємцю може загрожувати до трьох років позбавлення волі. Сам Зубков вважає інцидент «чоловічою розмовою» з одним із волонтерів, кинув клітку з косулями та угнавшим у п’яному вигляді належав власнику зоопарків автомобіль.

Свій перший на пострадянському просторі приватний зоопарк «Казка» Олег Зубков відкрив у Ялті ще в 1995 році, а в 2012 році до нього додався сафарі-парк «Тайган», або «Парк львів» в одному з районів Криму. У зоопарках мешкають близько двох тисяч особин різних тварин, серед них є і рідкісні види.

Під час кримського «блекауту» — надзвичайної ситуації, викликаної припиненням подачі на півострів електроенергії з України, в зоопарку «Казка» померли від переохолодження два дитинчати бенгальського тигра. Загиблі тигренята були потомством від Тигрюлі — бенгальської тигриці, подарованої зоопарку відомим українським політиком Юлією Тимошенко. Згодом помер ще один тигреня. Деякі журналісти вважають факт загибелі тигренят справжньою причиною конфлікту між Зубковим і прокуратурою, оскільки підприємець дуже емоційно коментував його в ЗМІ та інтернеті.

Глава кримського регіону Сергій Аксьонов висловив своє незадоволення з приводу закриття «Казки» і «Парку львів». Але при цьому закликав Олега Зубкова дотримуватися закону і не допускати шантажу щодо представників влади.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *