Отдых,  Турбізнес,  Туризм

Туроператор «Експо-тур» призупинив діяльність

Ще один великий російський туроператор оголосив про припинення своєї діяльності. На цей раз мова йде про компанії «Експо-тур» із Санкт-Петербурга. Причина, згідно із заявою, проблеми з виконанням круїзу на теплоході по Чорному морю.

Основним напрямком діяльності компанії «Експо-тур», створеної в 1993 році, на сьогодні є продаж круїзів, хоча фірма надає і інші види туристичних послуг.

Нинішній збій у роботі компанії, за словами її гендиректора Ігоря Рюрікова, стався саме на цьому напрямку. «Експо-тур» задіяв у минулому році новий для себе туристичний продукт – чорноморський круїз з заходом в Ялту, Сочі, Новоросійськ, Севастополь і Стамбул. Круїз виконувався на теплоході «Адріана», що належить карибської компанії Adriana Shipping. Проте в поточному році судновласник змінив позицію, і маршрут скоротився, туристи зможуть зійти на берег лише в Севастополі і Стамбулі. Від клієнтів «Експо-тур» стали надходити вимоги повернення грошей, туроператор став перенаправляти ці вимоги в страхову компанію «Адвант Страхування», в якій відповідальність «Експо-туру» застрахована на 30 млн рублів.

Постраждало, за даними «Експо-тур», близько тисячі осіб, серед них ті, що купили круїз, а також ті, кого туроператор повинен був направити на чорноморські курорти. Зазначеної суми, як вважає Ігор Рюриків, достатньо для виплати страхової компенсації всім туристам, що постраждали в результаті припинення діяльності компанії «Експо-тур».

Однак, як повідомляє Асоціація туроператорів Росії (АТОР), звернення постраждалих в «Адвант Страхування» не завжди призводить до бажаного результату. Страхова компанія, посилаючись на те, що «Експо-тур» був тимчасово виключений з Єдиного реєстру туроператорів як не сплатив пакет «Турпомощь», виплачувати страхове відшкодування відмовляється. Суперечка навколо страховки ««Експо-туру» триває вже близько місяця.

Як вважає Ігор Рюриків, ситуація отримає свій дозвіл після того, як «Експо-тур» офіційно заявив про припинення своєї діяльності. Найближчим часом має з’явитися інформація про виплату туристам страхового відшкодування від «Адвант Страхування», оскільки випадок визнаний страховим. Внесок за пакет «Турпомощь», компанія «Експо-тур», за його словами, заплатила і всі необхідні документи представила.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *