Недвижимость,  Страхування

Російських туристів будуть страхувати мінімум на 2 млн. рублів

В пакетах послуг туристичних фірм може з’явитися обов’язкова уніфікована страховка…

Єдині федеральні правила страхування для виїжджаючих за кордон російських туристів розроблені у Всеросійський Союз Страховиків (ВСС). Паралельно в Мінфіні готують законодавчу ініціативу щодо обов’язкового страхування туристів з мінімальним лімітом відповідальності два мільйони рублів. Державна Дума може розглянути урядовий законопроект вже в ході осінньої сесії 2014 року.

В даний час суми страхування встановлюються в кожному окремому випадку в залежності від того, які вимоги пред’являє приймаюча сторона. Страхові суми можуть коливатися від $до 15000 $30000, іноді і вище. У тих випадках, коли країна, що приймає туриста, обов’язкової страховки не вимагає, туроператори можуть взагалі не включати її у свої пакети послуг. Нерідко, особливо в останні роки, це призводило до того, що засобів страховки не вистачало для отримання туристом кваліфікованої та своєчасної медичної допомоги в разі тяжкої травми або захворювання.

Думки експертів туристичного ринку в оцінці пропонованого нововведення розділилися. Одні вважають покриття в два мільйони рублів надмірним, інші – прийнятним. Проте в одному всі експерти одностайні: розробка правил страхування самими страховиками або їх об’єднанням – явний конфлікт інтересів. У цьому процесі повинні брати участь громадські організації туристичного ринку.

За поточним курсом два мільйони рублів – це приблизно $57000 або €41000, на масових напрямках (Туреччина, Єгипет) така додаткове «навантаження» може призвести до серйозного подорожчання турпакета. До того ж така сума не підтверджується статистикою страхових випадків. Туроператори закликають до диференційованого підходу до визначення мінімальної суми страховки. Наприклад, для європейського напрямку покриття в €30000 було б цілком виправданим.

У АТОР (Асоціації туристичних операторів Росії) теж вважають, що доручати самим страховикам розробку єдиних правил страхування туристів було великою помилкою. Інтереси застрахованих туристів і страхових компаній діаметрально протилежні, і в даному випадку ми маємо справу з парадоксальною ситуацією «бджоли проти меду».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *