Новости

Точность показаний

Особливості точности показаний комерційного обліку електроенергії
Під поняттям комерційного обліку електроенергії ховається процес вимірювання відповідних показників (потужності і спожитих обсягів) з використанням різних засобів. Одним з головних елементів системи є точность показаний лічильник. Практично всі кінцеві користувачі вже встигли перейти на електронні пристрої, що значно знизило трудовитрати, пов’язані з комерційним обліком електроенергії і збором свідчень. Щоб їх і зовсім звести до мінімуму, потрібно розробити і впровадити проект АСКОЕ.

Основні особливості
Під цією абревіатурою ховається автоматизована система обліку енергоресурсів. Це означає, що всі необхідні відомості передаються на центральний пульт без будь-якої участі людей. Цей процес, в залежності від використовуваного обладнання та програмного забезпечення, може бути тонко настроєний (дата і час зняття показань та відправки даних, їх цифровий вигляд та ін.).

Серед технічних засобів, які можна побачити в будь-якій системі, варто назвати прилади точности показаний обліку, вимірювальні трансформатори, пристрої для вторинної комутації. Введення нової ланки або реорганізація ланцюга в цілому завжди пов’язані з тестовими роботами, а також складанням на їх основі актів приймання / повірки точность показаний. При цьому обов’язково увагу звертають на точность показаний точність первинних пристроїв, а також програмних каналів.

Обов’язково в комерційному обліку електроенергії присутні і профілактичні заходи. У них можуть бути включені як регламентні технічні роботи для відповідного обладнання, так і звірка реальних свідчень з контрольними.

Регламентується комерційний облік електроенергії відповідними нормативними актами РФ: ГОСТ, ПУЕ, інструкціями. Також значення тут мають метрологічні документи (РД, МИ та ін.). При цьому нерідко розрізняють роздрібний і оптовий ринки збуту, для кожного з яких свої вимоги до точності та до комерційного обліку електроенергії. Так, інтервальний прилад обов’язковий в будь-якому випадку, а от наявність АСКОЕ необхідно лише при роботі з оптовими клієнтами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *