Новости

Новое mp3

Творці нового mp3 — способу кодування аудіоінформації, що отримав популярність в кінці 90-х — проголосили його «мертвим». Про намір припинити ліцензійну програму минулого тижня заявив власник патенту на новое mp3, Інститут інтегральних схем суспільства Фраунгофера.

Формат нового mp3 залишається вельми популярним серед рядових користувачів, проте сьогодні телевізійні компанії та радіостанції віддають перевагу більш сучасні кодеки ISO-MPEG, такі як AAC або MPEG-H, що забезпечують більш високу якість звучання при тій же або більш сильному ступені стиснення. Ще довгий час нового mp3 залишиться популярним серед простих користувачів і любителів, однак ТВ-компанії, скоріше, зволіють йому Advanced Audio Coding (AAC) — багатоканальний алгоритм кодування аудіо, також підтримує потокову передачу інформації.

AAC, який був розроблений за участю того ж інституту Фраунгофера, кодує звукові дані краще, ніж mp3. Подібно попереднику, цей формат зберігає інформацію з втратами, але в той же час забезпечує більш широкий набір каналів (до 48) і частот дискретизації звуку (від 8 кГц до 96 кГц), більш якісне кодування частот вище 16 кГц, а також більш гнучкий режим кодування стереосігналов, що дозволяє перемикатися в режим моно або стерео незалежно в різних частотних смугах.

Кодек mp3, розробка якого завершилася в 2003 році, давно себе зжив. Цей формат, який дозволяв завантажити звукові дані з невисокими втратами, був дуже ефективний в 2000-х. При цьому, що було важливо в той час, який займає mp3-файлом обсяг на жорсткому диску був дуже невеликим.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *