Клей для этикетирования етикеток повинні володіти рядом властивостей, які визначають їх застосовність. Перш за все, вони повинні володіти хорошими адгезійними властивостями, водостійкістю і швидко висихати при нанесенні.

Клеї для приклеювання етикеток повинні володіти рядом властивостей, які визначають їх застосовність. Перш за все, вони повинні володіти хорошими адгезійними властивостями, водостійкістю і швидко висихати при нанесенні.

Такі склади, що клей для этикетирования мають велику номенклатуру. За складом клей для этикетирования для етикетування бувають казеїнові, декстринового, гібридні і клеї-розплави. Вони застосовуються для приклеювання як паперових, так і пластикових етикеток. Крім того, ці клеї повинні мати такими показниками в’язкості, щоб була можливість легко, швидко і рівномірно їх нанести на поверхню етикетки. Сучасні клейові склади дозволяють за допомогою спеціальних машинних ліній наклеювати до 40 … 60 тис. Етикеток на годину.

Казеїнові і декстринового клейові склади володіють низькою в’язкістю і розроблені на основі органічних сполук натурального походження. клей для этикетирования добре взаємодіють з целюлозними поверхнями, картоном, папером, деревом, тканими текстильними матеріалами та ін. Клеї-розплави мають відмінну адгезію і формують дуже еластичний клейовий шов. Багато з них дозволені до прямого контакту з харчовими продуктами. Це визначає їх широке застосування в сфері упаковки харчових продуктів і упаковок типу «Тетра-пак». Як клей для етикетування вони набули поширення при обклеюванні PVC, PET і PE пляшок поліпропіленовими етикетками. Завдяки високій початкової клейкості клей для этикетирования надійно фіксує етикетку з моменту наклеювання. Гібридні ж клеї створені на основі суміші натуральних і синтетичних полімерів, які володіють багатьма позитивними якостями і тих і інших речовин. Вони добре застосовні для етикетування металізованих етикеток, які складні для наклейки звичайними клейовими складами. Крім того, вони стійкі до дії крижаної води і підходять для роботи при низьких температурах і з поверхнями, покритими конденсатом.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here